מחול ישראלי גדי ביטון
 

הרקדת בריאות - 23.9.2010

הרקדת בריאות באוניברסיטת ת"א

מאת: איריס גרינברג

העיקר להיות בריא, שיהיה תענוג להביט בראי-
זה היה המוטו של הרקדת בריאות זו , במסגרת חגיגות חודש ספטמבר- רעיון אותו הגה גדי, כיצד ניתן להפיק את התועלת הבריאותית מהרקדה - ע"י שריפת קלוריות מריקודים אנרגטיים, והשלמה באכילת חטיפי אנרגיה בריאותיים של פירות וירקות.

והפעם התבקשו הרוקדים להגיע בבגדי ספורט.
וכדי להכנס לאוירה קידמו אותנו בכניסה לאולם, דוכנים של שמנים ארומטיים בריאותיים מוצרי תזונה, ועוד...
ובאולם על הבמה כבר ערוכה ומנגנת התזמורת המשודרגת של הרקדה זו- כשהפעם עם גדי הכנר הצעיר, טל על הסקסופון, מישל הוותיק על התופים,
וההרקדה הפעם אנרגטית יותר , ריקודים מהירים.
וכשמדובר בהרקדת בריאות וספורט מה מתאים יותר להביא לנו את המופע של הקבוצה הייצוגית של מכבי דן-
בנות מכבי דן עוסקות בענף ספורט הנקרא - אקרובטיקה (לא קרקע ולא מכשירים),בענף האקרובטיקה מבצעים אלמנטים בזוג ובשלישיה (פירמידות), וכן אלמנטים אישיים, כמו פליק פלאק או גלגלון בלי ידיים.
בנוסף, נדרשות הבנות לרמת ריקוד ברמה גבוהה. את הפירמידות, האלמנטים האישיים והריקוד, הבנות לומדות במכבי דן.
מתעמלות צעירות החל מגיל 9-20 , המסמלות בהופעותיהן את השאיפה למצויינות, הישגיות, יופי, וחדוות נעורים, שיתוף פעולה וגיבוש
הקבוצה-בעלת מוניטין בינלאומי, הידועה בהופעותיה האמנותיים המקוריים, ובשל-כך מוזמנת להשתתף באירועי התעמלות יוקרתיים באירופה ובארה"ב, ובמופעים מרכזיים בארץ.
כשבאגודה זו מאמנים בכירים מהשורה הראשונה בארץ, מאיה גנות ואייל דולב, צוות מאמנים צעיר ומבטיח, והמנצחת על תזמורת מופלאה זו המאמנת והמנהלת המקצועית ד"ר אילנה כץ.

ובקטע ראשון- מופע "הבאנו שלום"- מופע של פירמידות ותנועה של הנבחרת הצעירה של מכבי דן (בנות בגיל 9-14), עם מוסיקה סוערת של "הבאנו שלום", כשהן דקיקות בבגד גוף לבן כשאליו מוטבעות סמל הלאום. ולכן מופע זה הוצג ברחבי העולם בוורסיות שונות, והקיץ הופיעה בפסטיבל באיטליה.

בריקוד השני "ממבו איטליאנו"- הקבוצה בתלבושת ססגוניית- הנבחרת הצעירה במופע של קיץ, מופע ססגוני בבגדי ים ורוד צהוב. כוריאוגרפיה של מעין "משחקי ילדים". תנועה בקבוצות, בזוגות ובשלישיות. פירמידות ותנועה המוצגות באופן קליל ומציגות יכולות גבוהות. בקיץ האחרון הציגה קבוצה זו את המופע העליז בפסטיבל באיטליה (בנות בגיל 9-14), וזכתה לתשואות רבות.

ובריקוד השלישי-"pretty woman"- מופע מרהיב, כהשיר מתנגן לו ברקע-(בנות בגיל 10-20) של הנבחרת הבוגרת(בנות בגיל 10-20) של מכבי דן. הרבה מהמשתתפות אלופות ישראל באקרובטיקה, ומדורגות ברמה העולמית באליפות אירופה ואליפות העולם. לכן, לא פלא שנפעמתם מהביצוע, שנראה בלתי אפשרי. כשהבנות הציגו פירמידות ברמה גבוהה.
כל זוג או שלישיה הופיעו בבגד האישי שלהן- בגד התחרות, והפגינו יכולות של כוח, גמישות, שווי משקל, קואורדינציה, זריזות, ויופי של תנועה.

כדי להגיע לרמה זו מלבד כשרון יוצא דופן, נדרשות בין 4-8 שנים של אימונים, בהיקף של כ- 10-12שעות בשבוע.

המופע היה מרהיב ויפה והתקבל בתשואות ע"י הרוקדים , אך בחלקו השלישי של המופע מפאת אורכו , איבדו רוקדים רבים את סבלנותם.

ובשלבי המעבר בעת החלפת התלבושות של הקבוצה ,נגנו לנו מספר נגנים קטעי סולו.
טל
הסקסופינסט ניגן לנו בחלק הראשון קטע הומוריסטי

ובחלק השני הכנר גדי בתלבושת קאנטרי ניגן לנו בהמון חן קטע מערב פרוע .

ולאחר המשך ריקודים אנרגטיים המתינו מחוץ לאולם סלסלות עמוסות בחטיפי אנרגיה ובמגוון פירות העונה, וירקות בשפע, הרוקדים שששרפו אנרגיות הסתערו על כל השפע, וכהרף עיין הסתיים הכל.

להשלמת התמונה נרקדו במהלך הערב ריקודים מהירים, שהכניסו קצב מסחרר להרקדה.

הרעיון שריקודי-העם מהווים חחליף לפעילויות ספורט הוכיח את עצמו כיעיל ביותר.

ושוב תודות רבות לגדי וצוותו על הפקת ערב מהנה זה

 

לקליפ וידאו 

 

צילום : אלי קובי

הקודם
הגדל
הבא